Prehľad ocenení

  • 2013: Medaila M. R. Štefánika, II. stupňa za presadzovanie humanitných tradícií odkazu boja za slobodu, Oslavy SNP Banská Bystrica
  • 2011: Zlaté pásmo, súťaž choreografií
  • 2009: Zlaté pásmo, súťaž ľudových hudieb
  • 2007: Cena Grand Prix S.Stračinu – Trnki
  • 2006: Zlaté pásmo, súťaž ženských speváckych skupín a ľudových hudieb
  • 2001: Strieborná medaila, festival Veľká Gorica
  • 2000: Cena za tanečnú interpretáciu, festival Dijon
  • 1993: Cena za programový blok, FF Východná
  • 1993: Bronzová reťaz s medailou, festival Dijon
  • 1988: Obhájenie kategórie A, Dolný Kubín
  • 1987: Čestné uznanie Slovenskej mierovej rady
  • 1986: Štátne vyznamenanie Za vynikajúcu prácu
  • 1985: Strieborná medaila FF Východná, Plaketa MK ČSR za ČSS 1985, Cena za programový blok, Horehronská jar V.ČSFFS Košice, Obhájenie kategórie A
  • 1984: Cena za choreografiu Priechodské podobenky, Cena ľudovej hudby J.Dubovca na FF Východná – Ponickí vrchári
  • 1983: Zlatá medaila Osvetového ústavu ,Plaketa Za rozvoj okresu B.Bystrica
  • 1983: Hlavná cesta Hroncov Myjava, Cena za programový blok na V.ČSFFS Košice
  • 1982: Obhájenie kategórie A – Podbrezová, Titul Vzorný kolektív ZUČ
  • 1982: Hlavná cena Hroncov za skladbu Ide jar – festival Senec
  • 1981: Strieborná reťaz s medailou, festival Dijon
  • 1981: l. miesto mužská spevácka skupina – Podbrezová,Utekáč
  • 1980: Laureát IV.ČSFFS Košice – blok Slávnosť ovčiarov na Mitra
  • 1979: Cena za vynikajúcu tanečnú interpretáciu, festival Szeged
  • 1979: Obhájenie kategórie A
  • 1978: Hlavná cena za choreografiu Hajdúch na Mitra – Podbrezová, Bratislava
  • 1978: Cena A. Zápotockého ÚRO , Pamätná medaila FF Východná, Modrá medaila za aktivitu v ZUČ,Uznanie III. stupňa ÚV UČSSP, plaketa Za rozvoj Stredoslovenského kraja
  • 1977: III.ČSFFS Košice – Cena za programový blok a Cena ľudovej hudbe za Čardáše z Vyšnej Slanej
  • 1977: l. miesto v súťaži FS Stredoslovenského kraja
  • 1975: Laureát FF Východná a Cena v súťaži komorných choreografií – Gemerské variácie
  • 1974: titul FS kategórie A
  • 1974: II.ČSFFS Poprad – Ceny za dramaturgiu, réžiu, choreografiu a interpretáciu tancov z Gemera
  • 1974: Strieborná medaila, festival Bagneux Paríž
  • 1973: Prvé ceny v súťažiach choreografií a ľudových hudieb – 8.HDST Heľpa